logo-big

Konferencja “Energetyka obywatelska dla czystego powietrza w Małopolsce”

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć zaprasza do udziału w konferencji pt. „Więcej niż energia – energetyka obywatelska dla czystego powietrza w Małopolsce”.

Wydarzenie odbędzie się 30 września br. w godzinach 9:30-14:40 w Hotelu Belvedere w Zakopanem, przy ul. Droga Do Białego 3.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną: – korzyści dla samorządów i mieszkańców wynikające z rozwoju energetyki obywatelskiej, – sposoby finansowania jej rozwoju, – przykłady dobrych praktyk z Polski i Europy, – znaczenie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej i energetyki obywatelskiej dla poprawy jakości powietrza, – założenia realizowanej przy udziale samorządów kampanii społecznej „Więcej niż energia”.

Energetyka obywatelska to przede wszystkim lokalna produkcja energii elektrycznej i ciepła ze źródeł odnawialnych (OZE) oraz ograniczenie zużycia energii dzięki modernizacji energetycznej budynków. Jej rozwój to szansa na długofalowe zyski dla samorządów terytorialnych – pozwala na stworzenie stałych źródeł dochodu dla lokalnego budżetu, zmniejsza „wypływanie” kapitału z regionu (na skutek ograniczenia importu dóbr i usług – w tym paliw i energii elektrycznej) oraz generuje nowe miejsca pracy. Energetyka obywatelska może być także skutecznym narzędziem w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

ZAPROSZENIE (pdf)

PROGRAM KONFERENCJI (pdf)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty wyżywienia i materiałów konferencyjnych. Formularz zgłoszeniowy – termin wypełnienia: 28.09.2015 r.


Polecamy także: