logo-big

« publikacje

Krajowy Plan Rozwoju Mikroinstalacji Odnawialnych Źródeł Energii do roku 2030

15 stycznia 2016 16:25

Analiza wykonana przez Instytut Energetyki Odnawialnej na zlecenie WWF Polska na początku stycznia 2016 roku. Dzięki realizacji przedstawionego w raporcie scenariusza rozwoju mikroinstalacji OZE do 2030 roku około 10% energii elektrycznej w Polsce byłoby wytwarzane w najmniejszych, przydomowych elektrowniach. Rosnący udział “zielonej energii” w systemie energetycznym i wymiana domowych źródeł ciepła na instalacja wykorzystujące źródła odnawialne przyczyniłyby się do redukcji niskiej emisji i poprawy jakości powietrza. Dynamiczny rozwój energetyki obywatelskiej to także szansa na wzrost krajowego rynku produkcji urządzeń OZE i stworzenie 25 tysięcy trwałych miejsc pracy w sektorze mikro-OZE (głównie w energetyce słonecznej oraz branży kotłów na biomasę).

Autorzy analizy wskazują, że realizacja takiego scenariusza będzie możliwa dzięki wpływom ze sprzedaży uprawnień do emisji gazów cieplarnianych oraz taryfom gwarantowanym. Jest to założenie spójne z rządowymi strategiami zawartymi w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej oraz w Krajowym Programie Ochrony Powietrza.

Pobierz publikację: Krajowy Plan Rozwoju Mikroinstalacji Odnawialnych Źródeł Energii do roku 2030.


Warning: file_get_contents(http://e-activist.com/ea-action/action?ea.client.id=1866&ea.campaign.id=39448&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /wp-content/themes/wiecej-niz-energia/content-form.php on line 5

 
Podpisz apel

Notice: Undefined index: rows in /wp-content/themes/wiecej-niz-energia/functions.php on line 905
Liczba podpisów: 30629